f5 f4 f3 f2 f1 f5 f4 f3 f2 f1
O Wiosce
Zapraszamy do odwiedzin Wioski indiańskiej w Łopuchówku koło Murowanej Gośliny w okolicach Poznania na terenie Parku Krajobrazowego "Puszcza Zielonka", gdzie prowadzimy zajęcia rekreacyjno-edukacyjne dla dzieci szkolnych i przedszkolnych. Jest to niezwykłe miejsce, którego główną część stanowi „Obozowisko Koczowników Wielkich Równin” – wystawa prezentująca ekspozycję przedmiotów związanych z codziennym życiem Indian Ameryki Północnej. Wśród malowanych tipi (namiotów indiańskich) - przenośnych domostw mieszkańców prerii, przedmiotów codziennego użytku, bogato zdobionych strojów i prymitywnej broni można odczuć magiczną atmosferę świata dawnych wojowników i łowców. W wiosce znajdują się również obiekty dające możliwość aktywnego wypoczynku, m.in. plac zabaw ze strzelnicami, gdzie każdy może sprawdzić swoje umiejętności w różnych formach „polowania” i tor przeszkód, na którym można się wykazać sprawnością i siłą fizyczną. Posiadamy także miejsce na ognisko znajdujące się w tio-tipi – wyjątkowo atrakcyjnym, ze względu na swoją wielkość, indiańskim namiocie (mieści się w nim nawet sto osób). W naszym sklepiku każdy może kupić pamiątkę, która będzie przypominać mu mile spędzony u nas czas. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani instruktorzy – członkowie Polskiego Ruchu Przyjaciół Indian. W tym niezwykłym miejscu znajdziecie domostwa Indian Ameryki Północnej wraz z ich charakterystycznym wyposażeniem. Główną część wystawy stanowi "Obozowisko koczowników Wielkich Równin", gdzie wśród malowanych tipi, w otoczeniu misternie wykonanych przedmiotów, przebogato zdobionych strojów, egzotycznych sprzętów i prymitywnej broni, można na chwilę przenieść się w magiczny świat dawnych wojowników i łowców. Wyjątkową atrakcją jest tio-tipi (namiot indiański), w którym jednorazowo może zmieścić się kilkadziesiąt osób. W wiosce znajdują się również obiekty dające możliwość aktywnego wypoczynku i zdobycia pamiątki z pobytu. Położenie wioski w Parku Krajobrazowym Puszcza Zielonka, w pobliżu tras turystycznych i bezpośrednim sąsiedztwie plaży nad jeziorem Worowskim,  stwarza możliwość aktywnego wypoczynku nie tylko dla dzieci. Z myślą o rodzinach lubiących spędzać czas na łonie natury, ciekawych wiedzy o innych kulturach i zainteresowanych poznawaniem innych sposobów spędzania wolnego czasu - w soboty i niedziele otwieramy nasze podwoje dla turystów indywidualnych. Każde dziecko i prawie każdy  dorosły marzył kiedyś, aby postrzelać z łuku, rzucić włócznią czy spróbować swych sił w polowaniu z dmuchawki. Ile razy oglądając filmy o Indianach marzyliście o siedzeniu przy ognisku płonącym wewnątrz tipi ? Te i wiele różnych innych atrakcji jest dzisiaj w zasięgu ręki. Wystarczy przyjechać do Łopuchówka i odwiedzić naszą wioskę. Zapraszamy. Postaramy się pokazać Wam jak żyli Indianie w czasach znanych z książek i filmów, ale nie tylko, opowiemy również o ich współczesnym życiu.
W tym miejscu chcielibyśmy podzielić się z Wami wiedzą naszą oraz naszych przyjaciół. Będą to artykuły dotyczące historii, geografii, antropologi, etnografii i innych nauk, które starają się opisać Indian i ich kulturę.
Przedstawiamy eksponowaną w naszej Wiosce kolekcję przedmiotów, które są replikami strojów i przedmiotów użytkowych wykorzystywanych przez Indian Ameryki Północnej oraz oryginalne stroje i instrumenty z tego terenu.
Miejsce prowadzenia działalności - Wioska Indiańska w Łopuchówku:
Łopuchówko 1
62-095 Murowana Goślina

Siedziba firmy:
Chrustowo 18
64-850 Ujście

tel. 605-355-729 lub 502-449-792
adres e-mail: biuro@kokopelli.pl
Wioska indiańska | Festyny | SACHA RUNA | Galeria | Linki | Kontakt
Agencja Interaktywna Sun Group